Wersja kielichowa stojaków.

20 listopad 2017r

Posiadacie już Państwo rusztowanie kielichowej – nie ma problemu, takie również produkujemy.

Stojaki zakończone kielichem na dole są starszym rozwiązaniem zaczerpniętym z rusztowania warszawskiego. Są one prostsze w wykonaniu, nie wymagają kosztownych narzędzi, dlatego najczęściej są produkowane przez tzw firmy garażowe o mało zaawansowanej technologii produkcyjnej. Ich podstawową wadą jest to, iż stojak zakończony u dołu kielichem o średnicy 60mm ,źle „siada” na standardowych stopach z gniazdem pod rurę 48mm, powodując ich ograniczoną stabilność. Można to wyeliminować stosując tzw stojaki początkowe spięte leżniami, jednak podnosi to znacząco koszt budowy rusztowania, dlatego przez producentów tego typu rozwiązania często nie są one nawet oferowane.

Poszerzenie to wymusza również przesunięcia na stężeniach wyposażonych w złącza 48mm. Stojaki kielichowe najczęściej nie posiadają otworów na zawleczki zabezpieczające wymaganych w krajach Europy zachodniej. Nie można ich także połączyć z systemami ramowymi dostępnymi na rynku.

Dlatego dla klientów kupujących swoje pierwsze rusztowanie polecamy wersję trzpieniową oferowaną w standardzie przez naszą firmę.